Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti Danışmanlığı hizmetimizle ilgili tüm soru ve talepleriniz için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İlgili departman yöneticileri sizler ile en kısa sürede iletişim kuracaktır.

SEO Hizmeti & Danışmanlığı

SEO hizmeti, işletmelerin web sitelerine doğal trafik çekebilmek için tercih ettiği hizmetlerin başında gelmektedir. SEO hizmeti ile birlikte ihtiyaç duyulan organik trafik ve gelir elde edilebilmektedir.

SEO’nun açılımı “Search Engine Optimization”dır ve anlamı arama motoru optimizasyonudur. SEO kuralları Google tarafından belirlenmektedir. Google, bu kuralları güncelleyebilme yetkisine sahiptir.

Hizmet veren firmaların bu kuralları yakından takip etmesi gerekmektedir.

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

SEO hizmeti veren firmalar işletmelere farklı alt hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler 3 farklı kategoride toplanmıştır.

Site İçi SEO Hizmetleri Nelerdir?

Site içi SEO ya da iç SEO hizmeti, web sitesi içerisinde yapılabilen optimizasyonların tamamını kapsamaktadır. Bu optimizasyonların başında içerik ve görsel optimizasyonları gelmektedir.

İçerik optimizasyonunda anahtar kelime tercihi ve bunların homojen bir şekilde dağıtılması, SEO için önemli sayılmaktadır. Buna ek olarak görsellerin de içerikle uyumlu olması, sitenin daha üst sıralara yükselmesini sağlayacaktır.

Sitenin mobil uyumluluğunun optimize edilmesi, iç SEO konusunda önemli olarak görülmektedir. Günümüzde internet trafiğinin yarısı mobil cihazlardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle masaüstü ve mobil cihazlarda da site uyumluluğunun optimize edilmesi gerekmektedir.

Site içi bağlantılara yer vermek kullanıcı deneyimini artıran etmenler arasında yer almaktadır. İç bağlantılar sayesinde kullanıcılar içerikler arasında daha rahat gezinerek sitede daha fazla vakit geçirebilmektedir. Bu durum da SEO hizmeti alan işletmenin yararına olmaktadır.

Site Dışı SEO Hizmetleri Nelerdir?

Site dışı seo site dışında yapılan optimizasyonların tamamını kapsamaktadır. Bu optimizasyonlara backlinkler, sosyal medya pazarlamaları ve diğer sitelere verilen linkler örnek olarak gösterilebilmektedir.

Dış SEO ile birlikte rakip analizleri de yapılmaktadır. Rakip işletmeler ve kullandıkları anahtar kelimeler analiz edilerek sitenin eksiklerinin giderilmesi sağlanmaktadır.

Teknik SEO Hizmetleri Nelerdir?

Teknik SEO hizmetleri, site içerisinde yapılan hatalı SEO uygulamalarının yeniden optimize edilmesini kapsamaktadır. Sitede yer alan hatalı uygulamalar SEO analiz yöntemleri ile kolayca tespit edilebilmektedir. Hatalar tespit edildikten sonra SEO hizmeti ile birlikte iç ve dış SEO uygulamaları yapılmaktadır.

Neden SEO Hizmeti Almak Gerekir?

SEO hizmeti, bilinen bir marka olmak isteyen işletmelerin alması gereken hizmetlerin başında gelmektedir. SEO hizmeti ile birlikte marka tanınırlığı artmakta ve organik trafikte iyileşmeler gerçekleşmektedir.

Google gibi arama motorlarında en üst sıralamalara çıkabilmek için işletmelere yardımcı olmaktadır. Sektördeki pazar payını artıran SEO hizmetleri sayesinde Google Ads’a ödenecek reklam ücretlerinde de azalma olmaktadır. Böylece SEO hizmetine yatırım yapılırken bir başka maliyetin düşürülmesi mümkün görülmektedir.

Anahtar kelime analizi gibi uygulamaların profesyonel bir SEO ajansı tarafından yapılması başarı oranını yükseltmektedir. Ayrıca teknik SEO analizleri ile birlikte sitede yer alan hataların tespit edilmesi gerekmektedir.

Yanlış uygulanan stratejilerden dolayı SEO cezası alan sitelerin optimizasyonlarının SEO hizmeti veren uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

SEO çalışmaları yaparken kuralların güncel olup olmadığının da kontrol edilmesi önerilmektedir. Bu kuralların sürekli kontrol edilmesi ve optimizasyonların yapılması işletmeler için zorlayıcı olmaktadır.

SEO hizmeti almak, güncel kuralları sitenize optimize ederken iş yükünüzü hafifletecek mantıklı bir tercih olacaktır.

SEO Hizmeti Alırken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Kaliteli bir hizmet almanın önemi işletmeler tarafından hafife alınabilmektedir. Alanında uzman ve profesyonel kadroya sahip bir firma ile çalışmak, her zaman işletmelerin yararına olacaktır. Bu nedenle hizmet alırken bu sektörde uzun yıllardır hizmet veren firmalar ile iş birliği yapılması önerilmektedir.

SEO hizmeti için firma tercihi yapılırken firmanın önceki projeleri hakkında bilgi almak önemli bir detay olarak görülmektedir. Firmanın çalışma şeklini öğrenmek için önceden yapılan işlerin incelenmesi tavsiye edilmektedir.

SEO optimizasyonları yapılırken firmanın işletmeyi bilgilendirmesi önerilmektedir. Bu bilgilendirmeler yüz yüze ya da online şekilde yapılmaktadır. SEO hizmeti veren firmanın işletme sahibine yapılan optimizasyonlar hakkında düzenli aralıklarla rapor sunması gerekmektedir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO uygulanmadan önce sitenin durumunu öğrenmek için bir SEO analizinin yapılması tavsiye edilmektedir. SEO analiziyle birlikte sitedeki eksiklikler hızlı bir şekilde belirlenebilmektedir. Daha sonra bu eksikliklere göre SEO optimizasyonları yapılmaktadır.

SEO yapılırken site başlığı, meta verileri gibi önemli detaylar ele alınmaktadır. Site başlığı ve meta verilerinde doğru anahtar kelimelerin tercih edilmesi siteyi üst sıralara çıkarabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.

İçerik özgünlüğü, içeriklerde intihal yapılmaması gibi detaylar siteye organik trafik sağlayan bir diğer etmen olarak bilinmektedir. Yabancı dildeki içeriklerin Türkçeye çevrilerek kullanılması da intihal olarak kabul edilmektedir.

İçeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin iyi bir analizle seçilmesi ve görsellerin içeriğe doğru şekilde yerleştirilmiş olması beklentiler arasında yer almaktadır. Ayrıca anahtar kelimelerin SEO uzmanı tarafından yeterli sayıda ve homojen bir şekilde içeriğe dağıtılması öngörülmektedir.

Site içi bağlantıların varlığı, kullanım deneyimini artırmaktadır. İçerikler arasında rahat gezinebilmek için site içi linklerden yararlanmak, ziyaretçilerin sitede daha uzun süre kalmalarını sağlamaktadır. Bu sayede Google algoritması bunu algılamakta ve siteyi daha çok kullanıcıya önermektedir.

Mobil uyumluluk, SEO hizmeti için oldukça önemli olan bir diğer etmendir. Web sitesinin mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde açılması gerekmektedir. Buna ek olarak içeriklerin de kısa paragraflardan oluşması, mobil kullanıcıların yazıları daha rahat okuyabilmesi için önem arz etmektedir.

Web sitesi hızının optimize edilmesi de SEO çalışmaları arasında yer almaktadır. Web sitesinin hızını etkileyen pek çok farklı etmen bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri içerik fazlalığı ve görsel boyutlarının yüksek olmasıdır.

İçeriği yoğun ve fazla olan bir sitede görsellerin boyutlarını düşürmek en mantıklı seçenek olarak bilinmektedir. Bunun için SEO danışmanlığı veren firmalar görsel boyutlarını farklı araçlar kullanarak küçültebilmektedir. Bu sayede görseller yüksek çözünürlüklü fakat düşük boyutlu olarak içeriklerde kullanılabilmektedir.

SEO optimizasyon içerisinde görsellere verilen alternatif metinlere de dikkat etmek gerekmektedir. İşletmelerin pek önemsemediği alternatif metinler görsellerin Google Images’te üst sıralara çıkabilmesini sağlamaktadır. Bunun için görsellere “title” gibi isimler yerine anahtar kelimelerden oluşan isimlerin verilmesi tavsiye edilmektedir. 

İçeriklerde kullanılan görsellerin özgün olması SEO puanını artıran bir diğer etmen olarak bilinmektedir.

SEO Hizmeti Ücretleri

Kurumsal SEO danışmanlık ücretleri pek çok farklı parametreye göre değişkenlik göstermektedir, hizmeti alan işletmenin ihtiyaçlarının çok olması, daha pahalı bir hizmeti gerektirecektir. Bu duruma sitenin Google tarafından SEO cezası alması örnek olarak gösterilmektedir.

Site içinde yapılacak olan optimizasyonların fazlalığı, ücretleri değiştiren en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Buna ek olarak farklı firmalar farklı ücretlendirmeler de yapabilmektedir.

Profesyonel kadroya sahip SEO optimizasyon firmalarının tercih edilmesi, ücret konusunda değişiklik oluşturan bir başka etmen olarak bilinmektedir. Ayrıca şehir farklılıklarından dolayı da SEO hizmeti ücretleri değişkenlik göstermektedir.

SEO, işletmelerin organik trafik alabilmeleri için tercih ettiği hizmetlerin başında gelmektedir.Ayrıca işletmeler marka bilinirliğini artırarak sektördeki yerlerini sağlamlaştırmaktadır. Buna ek olarak, arama sonuçlarında (serp) rakiplerini geride bırakan işletmeler daha fazla müşteriyi sitelerine çekebilmektedir. Böylece işletmeler uzun vadeli hedeflerine daha kısa sürede ulaşabilmektedir.