Ana Sayfa Google Google Rehber Servisi

Google Rehber Servisi

Google Yerel İşletme Merkezi artık Google Rehber Oldu.

Google‘ın yeni servisi olan Google Rehber‘i sizin için mercek altına aldık ve detaylıca inceledik. Google rehber web siteniz olsun ya da olmasın şirketinizi Google’a taşıyor. Ücretsiz sunulan bu servis nasıl çalışır ve etkileri nelerdir ?

Google rehber, Google harita (Google Maps) ile bağlantılı çalışan bir servis. Google Rehber sitesine girip yeni işletme ekle butonundan karşınıza çıkan sayfaya firmanızla alakalı bilgileri giriyorsunuz. Firmanızın veya web sitenizin sektörü ile ilgili 5 kategori seçebiliyorsunuz.

Firmanızın adı, adresi ve telefon numarasını kayıt ettikten sonra ofisinizin açılış ve kapanış saatleri, ürünleriniz hakkında bilgiler, ödeme yöntemleriniz ve işletmenize ait görselleri, videoları yayınlayabiliyorsunuz.

Google rehberin avantajı ise firmanızın web sitesi olsun ya da olmasın  google kayıt edilmiş oluyor ve aramalarda çıkmaya başlıyor. Web siteniz olsa bile mutlaka burada yer almanızı tavsiye ediyoruz. Lokasyon bazlı da Google’de yer almak için ve şirketinizin tanıtımını yapmak için Google rehberi kullanabilirsiniz.

Firmanızı veya Web Sitenizi Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Adres bilgilerinizi doğru girmelisiniz, aksi halde Google Maps üzerinde yanlış adreste gösterilirsiniz.
  • Telefon numaranız en kritik detaylar arasında, gsm veya sabit telefonunuzu doğru yazmalısınız. Rehber kaydı onayı telefonunuz aranarak sesli şifre bildirimiyle yapılıyor. ( Sms ve Kartpostal ) seçenekleriyle de onaylanabilirsiniz.
  • Ödeme seçeneklerinizi doğru yazmalısınız. Örnek: kredi kartı, paypal eft vb.

Bilgilerinizi doğru girmeniz, rehberde yayınlanma ve ilgili kategoride listelenmeniz için önemlidir. Google arama sonuçlarında ilgili işletmeleri maps servisi ile ilişkilendirip gösterime çıkartıyor. Rehber servisinin ileride daha gelişeceği kesin. İlgimizi çeken diğer bir özellik de kaydınız tamamlandıktan sonra, açılan sayfada firma bilgileriniz bulunuyor ve sağ üst tarafta rehberde reklam tarzında bilgilerinizi 30 günlük extra yayınlanma hakkı veriliyor, bu servis yeni bir reklam modelinin sinyallerini de veriyor. Rehber servisi henüz yeni olduğu için ilgi ve talep fazla, dolayısı ile eklenme süreniz bir kaç haftayı bulabiliyor.

 

 

1 YORUM

  1. gayet başarılı bir çalışma olmuş tahmin ediyorum ki bu çalışma birçok kişiye yardımcı olacaktır acıklayıcı ve öz elinize saglık can bey sizi artık sürekli takip ediyorum başarılı işler yapıyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TAKİP ET

54BeğenenlerBeğen
15TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et

YENİ İÇERİKLER

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

(Conversion Rate Optimization - CRO) Dijital pazarlama alanında önemli konulardan biri olan Dönüşüm Oranı Optimizasyonu İngilizce’de "Conversion...

Mobil Uygulama (App Store) Optimizasyonu Rehberi

ASO Nedir Ne İşe Yarar ? App store optimizasyonu (ASO), mobil uygulamayı Google Play Store, Apple App...

E-Ticaret Satışlarınızı Arttıracak Rehber

E-Ticaret sitelerinde başarılı olmak oldukça zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Türkiye pazarında binlerce site olmasına karşın başarıyı yakalamış sitelerin sayısı da...

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha hızlı ve daha kolay şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Son Yorumlar