Ana Sayfa Google Caffeine Uyumlu Backlink Taktikleri

Caffeine Uyumlu Backlink Taktikleri

Google son olarak uygulamaya geçirdiği Caffeine sistemi ile birlikte site içi ve site dışı pek çok yapıyı da düzene soktu. Oldukça karmaşık bir algoritma olan Caffeine, özellikle backlink alımında birçok noktaya dikkat edilmesi gerekliliğini getirdi. Bunlardan en önemlisi çeşitlik ve süreklilik oldu. Site içi ve site dışı seo çalışmalarında yapılan her uygulma da bu konuya dikkat edilirse en etkili ve kalıcı seonun uygulanabilir olduğu kesindir. Caffeine sistemi ile en önemli 2 konu haline gelen süreklilik ve çeşitlilik, seo çalışmalarında aşağıda anlatılanlara uyularak gerçekleştirilmelidir.

  • Siteniz gelen ziyaretçi arttıkça backlink sayınızı arttırmalısınız
  • Sitenizin backlink sayısı, gelen ziyaretçiden daha hızlı artıyorsa, ziyaretçiyi arttırmaya yönelik reklam veya kampanyalar düzenlemelisiniz
  • Backlink sayınızı düzenli olarak kontrol ederek hiçbir zaman ulaştı sayıdan daha az olmaması gerekmektedir. Bu sebeple sitenizin backlink sayısını her ay belirli seviyede arttırmak veya sabit tutmak gerekmektedir.
  • Backlinkte çeşitlilik sağlanmalıdır. Sadece blogların yorum alanlarından alınmaması gerektiği gibi, sadece forumlardan da alınmamalıdır. Sitede anlatılan her yöntem az veya çok mutlaka kullanılmalıdır.
  • Aldığınız backlinke ait anchor text de çeşitlilik göstermelidir. Birinci seviyede önemli anahtar kelimeniz bulunmalıdır, daha sonrasında ikincil anahtar kelimeler veya birincil anahtar kelimenin varyasyonları kullanılmalıdır. Farklı anchor textler üzerinden alınan backlink sayıları arasında uçurum olmamalıdır.
  • Ana domaindeki backlink sayısı arttıkça, alt sayfalardaki backlink sayısı da orantılı olarak arttırılmalıdır. Aksi taktirde sadece ana domainin backlink sayısının artması yapay bir gelişme olarak görülür ve etkisi de kısa süreli olur.
  • Rakip siteleri sadece backlink yönünden örnek alın. Rakip sitelerin, kaliteli backlinkleri dolayısıyla site içi seo kalitesine önem verilmemiş olabilir.
  • Rakip sitelerin, link aldığı sitelerden, link verdiği sitelerden, aynı sunucuda yer alan diğer sitelerden link almak maksimum faydayı sağlar.
  • Tıklanma oranı az olan backlinklerin etkisi de az olur. Bir linkin tıklanma sayısı ne kadar fazla ise, link sayısı ile hit sayısı dengelendiği gibi Google gözünde kaliteli bir paylaşım olduğu da düşünülür. 100 lerce linkin eklendiği yorumlardaki backlinkiniz hit kazandırmayacağı için, seo amaçlı bir ekleme olduğu anlaşılır, faydalı bir site olduğu için yapılan bir paylaşım olduğu kanısına varılmaz.

 

5 YORUMLAR

  1. Google Backlink Sayısı artdırmak için neler yapmamızlazım şimdi ben bir konuyu Cok merak ediyorum seo dedimiz olay sayfanın google göre ayarladımızda içeriklerini özgür makale yazdımızda yukselmesi gerekmezmı! seo ileki yapdırmak mı laızm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TAKİP ET

54BeğenenlerBeğen
15TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et

YENİ İÇERİKLER

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

(Conversion Rate Optimization - CRO) Dijital pazarlama alanında önemli konulardan biri olan Dönüşüm Oranı Optimizasyonu İngilizce’de "Conversion...

Mobil Uygulama (App Store) Optimizasyonu Rehberi

ASO Nedir Ne İşe Yarar ? App store optimizasyonu (ASO), mobil uygulamayı Google Play Store, Apple App...

E-Ticaret Satışlarınızı Arttıracak Rehber

E-Ticaret sitelerinde başarılı olmak oldukça zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Türkiye pazarında binlerce site olmasına karşın başarıyı yakalamış sitelerin sayısı da...

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha hızlı ve daha kolay şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Son Yorumlar