Ana Sayfa SEO Backlink ve SEO

Backlink ve SEO

Seo çalışmalarının en önemli detaylarından biri olan Backlink edinme ve işe yararlık konularından bahsedeceğiz. Backlink bir web sitesinin başka bir siteden aldığı tavsiye, önerme şeklinde adlandırabileceğimiz bir kavramdır. Backlink kendi içinde bir çok dala ayrılmaktadır.

Pagerank’lı Siteden Backlink Almak

Pagerank’lı sitelerden link almak pagerank değerinize etki etmektedir.Ancak içeriğinizle alakalı pageranklı bir siteden link almak size daha fazla fayda sağlayacaktır. Yine link aldığınız sitenin link çıkışları ve kalitesi size verilen linkin etkisini belirlemektedir.

Nofollow Backlink Almak

Nofollow linkler genelde güvenilmeyen, kefil olunmayan sitelere verilen linklere denir. Ancak içeriğinizle alakalı kaliteli sitelerden alınan nofollow linkler fayda sağlayabilmektedir.

Dofollow Backlink Almak

Dofollow linkler güvenilen veya tavsiye edilen sitelere verilen link şeklidir.Yine içeriğinizle alaklı kaliteli Dofollow linkler size çok fazla fayda sağlayacaktır.

SEO Açısından Önemi

Kısaca aldığınız backlinklerin kalitesi yüksek olduğu sürece etkiside o kadar yüksek olacaktır.Örnek vermek gerekirse, 100 tane kalitesiz link yerine 10 tane kaliteli ve içeriğinizle alaklı backlink size çok fayda sağlayacaktır. Yine sitenizden başka sitelere link vermek durumundaysanız kaliteli ve güvendiğiniz sitelere link veriniz ve nofollow ve dofollow etkilerini kullanabilirsiniz.

Sonraki İçerikGoogle Webmaster Tools

2 YORUMLAR

  1. Elinize emeğinize sağlık. yaralı bilgi olmuş. sizden ricam ücretsiz link alan sitelerin tanıtımı yapan yazı hazırlarsanız. Yararlı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

TAKİP ET

54BeğenenlerBeğen
15TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et

YENİ İÇERİKLER

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

(Conversion Rate Optimization - CRO) Dijital pazarlama alanında önemli konulardan biri olan Dönüşüm Oranı Optimizasyonu İngilizce’de "Conversion...

Mobil Uygulama (App Store) Optimizasyonu Rehberi

ASO Nedir Ne İşe Yarar ? App store optimizasyonu (ASO), mobil uygulamayı Google Play Store, Apple App...

E-Ticaret Satışlarınızı Arttıracak Rehber

E-Ticaret sitelerinde başarılı olmak oldukça zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Türkiye pazarında binlerce site olmasına karşın başarıyı yakalamış sitelerin sayısı da...

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha hızlı ve daha kolay şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Son Yorumlar