İnstagram’da Alışveriş Dönemi Başladı

0
2446

Sosyal medya’nın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan instagram’a önemli bir özellik eklendi.

İnstagram büyük bir hamle yaparak e-ticaret (alışveriş) sektörüne sosyal bir yön vermek için adım attı. Kullanıcılar hesaplarında yayınladıkları ürün fotoğraflarına satın al etiketi ekleyebilecek, ürünü beğenen ve satın almak isteyen kullanıcılar ürünün satın alma sayfasına ulaşabilecek. İnstagram bu özelliği tasarlarken uygulamadan çıkmadan kendi içinde sayfaları açarak satın almayı tamamlatarak, trafik kaybının da önüne geçmek istiyor.

instagram-alisveris

Instagram kullanıcıların beğendikleri ürünle ilgili daha fazla detay görmesini ve direkt sepete ekleme sayfasına yönlendirilmesini sağlayacak. Kullanıcılar daha sonra satın almak için beğendikleri ürünleri kendi arşivlerinde saklayabilecekler.

Sosyal E-Ticaret açısından ciddi geri dönüşüm sağlayacağı tartışılmaz, bir yandan da instagram da bulunan bireysel ürün sayfaları da zamanla bu değişim ile birlikte kurumsallaşmak durumunda kalacaklardır.

İnstagram alışveriş özelliğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Instagram’ın bu yeni özelliği şu an sadece ABD’de geçerli olacak. İlerleyen zamanlarda ise tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

CEVAP VER